CHARYTATYWNA AUKCJA
"MALOWANE NADZIEJĄ" 2004Prace będzie można oglądać:

- 17 – 26 marca 2004 r. w Galerii Festiwalowej (codziennie w godz. 10-18 również w soboty i w niedziele). Bez barier architektonicznych.
- 27 marca – 5 kwietnia ekspozycja zostanie zaprezentowana w Ośrodku Sportu i Rekreacji Rodzinnej „Stacja Nowa Gdynia” (również codziennie w godz. 7-22). Bez barier architektonicznych.

6 kwietnia 2004 godz. 18.00 aukcja charytatywna w restauracji Stacja Nowa Gdynia.
Dojazd: Zgierz, ul.Sosnowa 1, tel. (0-42) 714-21-21, www.nowa-gdynia.pl. Ośrodek położony jest w lesie w pobliżu trasy A1 na granicy miast Łodzi i Zgierza. Na stronie dostępna mapa dojazdu.

Aukcję poprowadzą Joanna Bartel i Zbigniew Buczkowski.

Lista artystów 2004 - aukcja w Nowej Gdyni

1. BARTCZAK ANDRZEJ MARIAN - studia w PWSSP na Wydziale Tkaniny. Zajmuje się grafiką, malarstwem, rysunkiem, tkaniną, tworzy artystyczne książki i obiekty. Profesor zwyczajny ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Prowadzi Pracownię Technik Drzeworytniczych, od 1982 r. kieruje Katedrą Grafiki Warsztatowej. Ok. 100 wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą. Tytuł pracy: „Ab ovo, ab re” 2003/2004 - polichromowane strusie jajo, biała szkliwiona porcelana, marmur ca’ 27x20x21 cm
2. BARTEL JOANNA - znana aktorka kabaretowa, estradowa i filmowa; studiowała na ASP w Katowicach.
3. BOROWSKA–JAŚKIEWICZ INA - absolwentka PWSSP w Łodzi, dyplom 1986 w pracowni projektowania biżuterii; zajmuję się projektowaniem ubiorów oraz biżuterią. Praca z elementami ze srebra (0,925) nosi tytuł : „Na chwilę”
4. CIESZKO IZABELA - Urodzona w Pszczynie; absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru ASPw Łodzi. Dyplom w 2003 r. w pracowni Druku Dekoracyjnego prof. M.Zielińskiej oraz malarstwa prof. J. Wagner. Obecnie asystentka w ASP w pracowni malarstwa.
5. CZARNECKA NATALIA - ur. w Moskwie, mieszka i pracuje w Kolbuszowej. Ukończyła szkołę malowania ikon przy Cerkwi św. Tichona w Moskwie. Wystawy m.in. w Paryżu, Lublinie, Rzeszowie, Tarnowie, Kazimierzu.
6. DURSKI TEODOR - studia na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. W 2003 uzyskał dyplom z wyróżnieniem z zakresu Projektowania Dywanu i Gobelinu, poszerzony o malarstwo i grafikę; dwukrotny laureat konkurs im. Wł.Strzemińskiego, nagroda „Dyplom Roku 2003”.
7. FILUTOWSKA–GWIZDOŃ ANNA - (ur. 1975) Graphic Designer. Studia na ASP w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego w latach 1994 - 1999 na Wydziale Grafiki i Malarstwa, specjalizacja - grafika projektowa.
8. FILUTOWSKA–GWIZDOŃ ANNA - j.w.
9. GARBOLIŃSKI WIESŁAW - absolwent krakowskiej ASP oraz Instytutu Malarstwa, Rzeźby i Architektury w Leningradzie, artysta malarz, pedagog; na stałe związany z Łodzią od 1957 roku. Autor ponad 50 wystaw indywidualnych oraz licznych i cenionych dzieł znajdujących się w znaczących kolekcjach muzealnych w kraju i na świecie. Na stałe wpisał się do historii sztuki jako jeden z czołowych przedstawicieli grupy realistów - nurtu znanego jako "łódzka szkoła realizmu".
10. HORAB DAGMARA - Absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi; dyplom 2003 z rzeźby u prof. M.Gałkiewicza; brała udział m.in. w International Young Art. 2002 – Tel Aviv – New York – Amsterdam; prowadzi zajęcia rzeźbiarskie dla dzieci i dorosłych.
11. JABŁOŃSKA-STECYK AGNIESZKA - Absolwentka ASP w Łodzi; prowadzi wraz z mężem Studio Autorskie ART. zajmujące się działalnością plastyczną – malarstwem, rysunkiem i grafiką oraz konserwacją, wyceną i oprawą dzieł sztuki dawnej i współczesnej, a także aranżacją i dekoracją wnętrz.
12. KALIŃSKI JAN - jubiler i kolekcjoner. Szczególnie znane są jego miniaturowe instrumenty muzyczne wykonane ze srebra. Na tegorocznej aukcji prezentuje pisankę secesyjną oraz prace inspirowaną twórczością Faberge.
13. KINCEL EUZEBIA - artysta plastyk; praca nawiązuje do ozdobnych jaj inspirowanych jajami Faberge.
14. KINCEL-OSSOLIŃSKI KATARZYNA - artysta plastyk, wieloletni konserwator ikon (Berlin), malarstwo, grafika, projektowanie wnętrz.
15. KLECHTA URSZULA – absolwentka PWSSP w Łodzi; dyplom z malarstwa i rysunku u prof. M.Jaeschke i z tkaniny u prof. A. Starczewskiego. Pracowała jako projektant tkanin w przemyśle jedwabniczym. Rysuje karykatury; od wielu lat zajmuje się malarstwem sakralnym. Tytuł pracy: „Anioł Nadziei”.
16. KOZŁOWSKI JERZY - kolekcjoner; rekonstruktor i znawca starych lamp; prezentuje olejowy kaganek używany współcześnie przez Talibów – przywieziony przez polskiego żołnierza Międzynarodowych Sił Zbrojnych w Iraku.
17. KRAJEWSKA DONATA - ludowa artystka z Będkowa wykonała pisanki w stylu tradycyjnym.
18. KRÓL ROKSANA - studentka II roku Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi.
19. KULMA MARCIN - artysta plastyk, absolwent WSP w Kielcach; witrażysta; prace prezentował na kilku interdyscyplinarnych wystawach; prowadzi własną pracownię witraży.
20. LUTCZYN EDWARD - Studiował w krakowskiej AGH. Zajmuje się rysunkiem satyrycznym, plakatem, ilustracją książkową, scenografią, reklamą, filmem animowanym. Projektuje kalendarze, pocztówki, okładki płyt. Wielokrotny laureat Złotej, Srebrnej i Brązowej Szpilki; zilustrował 130 książek, wydał siedem zbiorów własnych rysunków satyrycznych; miał ponad 60 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 120 wystawach zbiorowych.
21. MAJDA TADEUSZ - Absolwent ASP w Łodzi; wykładowca szkoły filmowej w Łodzi. Znany z malarstwa łódzkich pejzaży i architektury. Realizator wielu wystaw i projektów autorskich.
22. MLECZKO ANDRZEJ - Studiował na Wydziale Architektury w Krakowie. Od 1971 roku rozpoczął współpracę z pismami polskimi i zagranicznymi, gdzie opublikował już ponad 10000 swoich grafik i rysunków. Wystawiał swoje prace na 134 wystawach indywidualnych w Polsce i 21 za granicą. Równocześnie zajmuje się grafiką warsztatową, plakatem, ilustracją książkową, rysunkiem, malarstwem, a także sporadycznie scenografią.
23. MRÓZ JERZY TADEUSZ - urodzony w 1946 w Łodzi. Studia w PWSP w Łodzi w pracowni prof. M. Jaeschke. Twórczość w zakresie malarstwa sztalugowego oraz rysunku. Ponad 20 wystaw indywidualnych.
24. OSTASZEWSCY ANNA I TOMASZ - konserwatorzy dzieł sztuki. Temat pracy: Uzyskanie przez Archidiecezję Łódzką godności metropolii. Technika wykonania: opracowanie malarskie wykonane na czerwonej zaprawie bolusowej. Lawowane partie figuralne wykonane bielą, cienie wzmocnione linearnie sepią. Złocenia wykonane techniką złocenia olejowego przy użyciu złota płatkowego 24 K. i brązu.
25. POKORA IZABELA - absolwentka wydziału edukacji wizualnej łódzkiej ASP; główne zainteresowanie to grafika warsztatowa. Pracuje z dziećmi i młodzieżą jako pedagog; brała udział w wystawach zbiorowych oraz aukcjach charytatywnych.
26. ROMAN AGNIESZKA - artysta plastyk; grafika komputerowa, projektowanie ubioru, malarstwo i inne.
27. RUDNICKA IWONA - studia w PWSSP w Łodzi na wydziale Ubioru; dyplom w 1968; pracuje w swoim zawodzie projektanta ubioru; swoje kolekcje prezentowała na wielu wystawach m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Otrzymała kilkadziesiąt nagród i wyróżnień, wśród nich Złotą Wstęgę na Międzynarodowych Targach w Brnie, Złotą Różę – nagrodę wydawnictwa „Moda Top”.
28. RUDNICKI WŁODZIMIERZ - studia w ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa; dyplom w 1968 w pracowni prof. W. Taranczewskiego.
29. SADOWSKA MARIA - studia w PWSSP w Łodzi; dyplom w pracowni prof. J.Narzyńskiego. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa sztalugowego, akwareli oraz malarstwa unikatowego na tkaninie. Tytuł pracy: „Anioł dobrego dnia, anioł spokojnej nocy”.
30. SŁAWIŃSKA KARINA - absolwentka liceum plastycznego "ART" w Łodzi. Aktualnie studentka II roku Wydziału Grafiki i Malarstwa.
31. SŁAWIŃSKI MAREK MAURYCY - (ur.1958) malarz, projektant wnętrz. Studia na ASP w Poznaniu w latach 1980 - 86 na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby pod kierunkiem p. I. Gustowskiej i prof. J. Kałuckiego.
32. STANECKI JERZY LESZEK - profesor zwyczajny ASP w Łodzi; twórczość w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa i rzeźby; laureat licznych wystaw w kraju i zagranicą.
33. WASIOŁEK JÓZEF - Urodzony w Smorglinie; studia ASP w Krakowie w pracowni prof. Z.Pronaszki oraz W.Taranczewskiego. Twórczość w zakresie malarstwa sztalugowego i monumentalnego.
34. ZABROCKI MAREK - przygotował po raz drugi zegar. Tym razem słoneczny: „Strusiognomon” – nowa nazwa nieznana, nie notowana w żadnych zbiorach i źródłach informacji.

Aukcja internetowa na Allegro

35. DZIOMDZIORA MARIOLA - absolwentka PWSSP w Łodzi na wydziale malarstwa i grafiki; dyplom w zakresie projektowania graficznego; zajmuje się wzornictwem przemysłowym, aranżacją wnętrz; jest związana z Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie.
36. HAJNCEL PAWEŁ - absolwent ASP w Łodzi; zajmuje się malarstwem (portrety), obiektami (proste formy rzeźbiarskie), rysunkiem, grafiką, filmem video.
37. KALIŃSKI JAN -
38. KRAJEWSKA DONATA -
39. KULMA AGNIESZKA - studentka Akademii Świętokrzyskiej, plastyką zajmuje się w wolnych chwilach. Tytuł pracy: „Kolorusek” (tak nazwał jej pracę trzyletni synek Marcin).
40. OLEJNICZAK ADAM - doktor sztuki. Artysta plastyk i nauczyciel akademicki. Zajmuje się ceramiką, grafiką i warsztatem artystycznym. Prezentacje artystyczne w Polsce i zagranicą. Laureat Mini Print Internacional, Cadaques w Barcelonie. Obiekt, książka artystyczna. Inspiracja Starym i Nowym Testamentem. Technika własna oparta na monotypii. Jajo osadzone na stelażu mosiężnym. Czytanie-oglądanie umożliwia ręczne obracanie „księgi”.
41. SOBOŃ MAGDALENA - absolwentka ASP w Łodzi Wydziału Tkaniny i Ubioru. Pracuje jako asystentka w pracowni papieru prof. E. Latkowskiej-Żychskiej.
42. STECYK JAKUB KAZIMIERZ - absolwent ASP w Łodzi; autor scenografii do licznych filmów. Stale współpracuje z Galerią „Zorzycki” w Dortmundzie i Monachium, galerią „A” w Paryżu oraz salonem sztuki „DAN” w Waszyngtonie.
43. STRUMIŁŁO ANDRZEJ - urodził się w 1928 roku w Wilnie. Studiował w PWSP w Łodzi pod kierunkiem Wł. Strzemińskiego i w ASP w Krakowie (dyplom1950). Asystent tych uczelni w latach 1949-1953, profesorem ASP w Krakowie (1977-1980), wykładowca filii ATK w Suwałkach (1987-1988). W latach 1982-84 kierownik Graphic Presentation Unit Sekretariatu Generalnego ONZ w Nowym Jorku. Uprawia wiele dyscyplin : malarstwo, grafikę, rysunek, fotografię, ilustrację, projektowanie książek, wystawiennictwo, scenografię. Mieszka w Maćkowej Rudzie nad Czarną Hańczą na Suwalszczyźnie.
44. SUCHECKI ADAM - student III roku Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi; Praca: „Instalacje 01” symbol zwycięstwa dobra nad złem, światła nad ciemnością, życia nad śmiercią. Symbolika Świąt Wielkanocnych.
45. SULIKOWSKA AGATA - studentka II roku Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi.
46. SZEWCZYK MARTA - ur. W 1979 w Sieradzu; dyplomantka Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi; zajmuje się malarstwem i fotografią.
47. WIDAJ-STANECKA BOŻENA - studia w PWSSP w Łodzi; działalność artystyczna w zakresie rysunku, malarstwa, grafiki warsztatowej i użytkowej.
48. ZIELIŃSKI JAN -

Obrazy

49. MUSZYŃSKA-ZAMORSKA DANUTA - malarka mieszkająca i pracująca w Łodzi. Studia malarskie w PWSSP w Poznaniu i w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom w 1958 r. Specjalizacja - tkactwo dekoracyjne. Uprawia rysunek, malarstwo, projektuje witraże i pocztówki. Ulubiony motyw: dziecko, macierzyństwo, portret.160 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Laureatka szeregu nagród i wyróżnień. Specjalnie na aukcję przygotowała obraz „Daria z koszyczkiem” 48 x 69,3 cm; rok 2003.
50. NOWOSIELSKI JERZY - (ur. 1923) malarz, rysownik, scenograf. Jeden z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych. W latach 1976-1992 profesor ASP w Krakowie. Od 1944 członek Polskiej Akademii Umiejętności. Członek Grupy Młodych Plastyków i Grupy Krakowskiej. Bogaty dorobek artystyczny obejmuje kompozycje religijne (malowidła ścienne w kościołach, ikonostasy, obrazy kultowe, studia portretowe, sceny figuralne (np. pływaczki, gimnastyczki, akty), a także pejzaże, martwe natury i obrazy abstrakcyjne. „Portret” serigrafia 71/80/II/99 (46 x 66 cm).
51. KULIK IWAN - (ur. 1959 r. w Kijowie); absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego na Wydziale Malarsko-Kreślarskim w Dniepropietrowsku (1982) i ASP w Charkowie (1989); wystawy indywidualne w Charkowie, Moskwie, Petersburgu, Kijowie, Essen. Obecnie przygotowuje wielką wystawę prac, którą pokaże w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Sopocie, Łodzi, Berlinie i Wilnie. Obraz (40x65 cm.) jest ilustracją do „Mistrza i Małgorzaty”.

Kapelusze z piór strusich

52. MAJDA PAULINA - studentka IV roku PWSFiT w Łodzi im. L.Schillera Wydziału Operatorskiego, kierunek animacja; współpracowała z Teatrem Wielkim w Łodzi przy projekcie kostiumów do baletu Giselle; realizowała filmy animowane we Francji; udział w wystawie indywidualnej w Łodzi i zbiorowej w Lyonie. Kapelusz „Telimena”.
53. MAJDA PAULINA - kapelusz „Jagienka”.