CHARYTATYWNA AUKCJA
"MALOWANE NADZIEJĄ" 20
11

Zakończyła się jubileuszowa akcja Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej „Malowane nadzieją”. Już po raz 10-ty artyści z całego kraju oraz studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi przygotowali wielkanocne pisanki ze strusich wydmuszek. Jajka wykonali m.in. Andrzej Mleczko, Stasys i Edward Lutczyn. W ostatniej chwili swoją strusią pisankę na aukcję przeznaczyła również Claudia Cardinale, która niedawno odwiedziła Łódź.

Na wczorajszą aukcję w hotelu Andel's przyszło ok. 250 osób. Zlicytowano rekordową liczbę jajek, bo aż 74 oraz 2 rzeźby, gdzie jajko było istotnym elementem. Pod młotek poszło także 12 obrazów i papieskie pamiątki, które przekazał ks. prałat Konrad Krajewski. Rekordowa okazała się także suma, dzięki której na wakacyjne wyjazdy będą mogli pojechać niepełnosprawni. Zebrano 88 800 złotych! Najdroższą wielkanocną pisanką okazała się praca Danuty Muszyńskiej. Jajko ozdobione wizerunkiem dziewczynki sprzedano za 5000 zł. Niewiele mniej trzeba było wydać za jedną z pisanek Euzebii Kincel. Jajko z wizerunkiem Madonny z dzieciątkiem kosztowało 4000 zł. Natomiast pisankę Magdaleny Abakanowicz wylicytowano za 3600 zł. Srebrna patera Michała Golli została sprzedana za 2200, a pisanki Stasysa i Joanny Dudek po 2 tys. Poniżej 500 zł trudno było coś nabyć. Pomimo iż prac było bardzo dużo to wszystkie zostały sprzedane. Aukcję, jak co roku prowadził Janusz Wiśnioch. Po licytacji każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe pisanki (ale już zwykłe) udekorowane przez dzieci niepełnosprawne z WTZ „Jaś i Małgosia” oraz „Słyszę Serce”.

Wszystkim artystom, nabywcom, sponsorom, organizatorom serdecznie dziękuję i życzę by Święta Wielkanocne były Malowane Nadzieją, Miłością i Radością. Szczęść Boże!

Ks. Piotr Kosmala

Pomóc niepełnosprawnym można też w zupełnie inny sposób przekazując 1 % swojego podatku: wystarczy wpisać w swoim zeznaniu podatkowym nazwę Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej oraz numer KRS 0000143115. O tym jak wykorzystujemy przekazane nam środki można zobaczyć na www.niesprawni.pl